Lojtari i Real Madrid këmbëngul të largohet
Sipas "Marca" mesfushori i Real Madrid, Mateo Kovacic po vazhdon të këmbëngul që të largohet nga ky klub dhe ktë fjë mësohet t'ia këtë thënë trainerit, Julen Lopetegui.

Kroati u bashkua me Los Blancos në verën e vitit 2015 dhe ka fituar tre tituj të Ligës së Kampioneve me këtë skuadër por megjithatë "Marca" thotë se 24-vjeçari foli për largimin e tij me Lopetegui të premten pas kthimit të tij nga Kampionati Botëror .

Nga ana tjetër një raport në "Sky Sports" shpjegon se Kovacis ishte kërkuar nga Manchester City dhe kjo mendohet të jetë aryeja e dëshirës së tij për tu larguar nga Madridi. /albeu.com/

Shtuar më 23/07/2018, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori