Lojtari i United transferohet në Kinë, fiton 11 milion euro në sezon
Ashley Young pritet të jetë lojtari i radhës që do t’i bashkohet kampionatit kinez. Mesfushori anglez nuk ka pasur hapësira tek Manchester United dhe ka marrë një ofertë nga skuadra kineze, Shandong Luneng.

31-vjeçari ka luajtur vetëm katër ndeshje me Unitedin, derisa ka kontratë deri në vitin 2018.

Luneng është e gatshmet ë ofrojë 10 milionë euro për transferimin e futbollistit anglez, i cili do të firmosë një kontratë tri vjeçare.

Young do të fitojë 11 milionë euro në sezon tek skuadra kineze.
Shtuar më 16/01/2017, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori