Lokomotiv Moska "pengon" Milanin për Podolskin
Del në paj një tjetër konkurrente pët Milanin në pistën Podolski. Sulmuesi 26-vjeçar i Gjermanisë dhe Këln, që pëlqehet edhe nga Roma dhe Arsenal, ka përfunduar në interesin e rusëve të Lokomotiv Moskë.

Ish-sulmuesi i Bajern Mynih ka një kontratë deri në qershor 2013 me klubin e Këln dhe vlera e kartonit të tij kap shifrën e 15 milionë eurove.

Lukas Podolski nuk pranoi të rinovonte kontratën me gjermanët dhe klubi italian i Milanit pa te gjrmani zëvëndësuesin ideal të Antonio Kasano. Por deri në janar (kur hapet zyrtarisht merkatoja) gjithçka mund të ndodhë. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2011, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori