Londër, nga stacioni Maradona te ai Maldini (FOTO LAJM)

Kush nuk e njeh "Tube", rrjetin mitik të transportit në Londër? Me rastin e 150-Vjetorit të Federatës Angleze të Futbollit, 367 stacionet e tij kanë ndërruar emër, duke u "pagëzuar" me emrat e trajnerëve dhe futbollistëve që kanë bërë histori në këtë sport.

Një ide e re, duke parë që diçka e ngjashme ndikoi edhe në Lojërat Olimpike "Londër 2012".

Sloane Square ka marrë emrin e Michel Platini, South Kesington është quajtur Diego Armando Maradona, por lista vazhdon edhe me emra të tjerë të njohur si: Gianfranco Zola, Paolo Maldini, Roberto Mancini etj.../albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 15:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori