Lopetegui më larg Realit, Perez gjen trajnerin e ri
Një humbje shumë e bujshme dhe pak përgjegjësi. Këtë të bën të mendosh trajneri Lopetegui me deklaratat e bëra pas ndeshjes. Trajneri ka disa ndeshja që nuk sjell rezultate të mira për Realin dhe tani duket se rrezikon më shumë se kurrë shkarkimin.

Ai tha pas ndeshjes së nuk do të japë dorëheqjen, por kjo nuk do të thotë se ai nuk do të largohet nga Madridi. Pra mundësia ekziston ende. Mund të kemi edhe një shkarkim që është në dorë të presidentit Perez.

Sipas asaj që bën me dije “Don Balon” tashmë trajneri është në “rrugë” dhe presidenti Perez e kishte paralajmëruar skuadrën dhe trajnerin se në rast të një humbje ndaj Barcelonës trajneri i ri do të jetë Antonio Konte. Ende nuk ka një vendim zyrtar për Lopeteguin, por duket se rrugët e tij dhe të Realit janë më larg se kurrë.
Shtuar më 28/10/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori