Luftëtari tregon dhëmbët, mposht Laçin dhe i afrohet Europës
Luftëtari arriti të marrë një tre pikësh me shumë vlera përballë Laçit, rival ky në luftën për një vend në Europë.

Gjirokastritët fituan në shtëpi përballë kurbinasve, me rezultatin 2-1.

Fillimisht në minutën e 44’ Bregu shënon golin e avantazhit pas një topi të bukur nga Abazaj.

minutën e 62’ u dha karton i verdhë për portierin Vata të Laçit, që shkakton një 11-metërsh. Shkurtaj kthen në gol penalltinë që e fitoi po vetë.

Ndërsa në të 66’ minut,kurbinasit gjejnë golin e parë, që në fakt është një dhuratë e Liccajt, që shënon autogol. /albeu.com/


Shtuar më 14/04/2018, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori