Luis Figo: Ramos meriton të fitoë Topin e Artë
Ish-ylli i Realit të Madriit Luis Figo është i bindur se Sergio Ramos e meriton Topin e Artë.

"Është e qartë se Sergio Ramos meriton të fitojë Topin e Artë", deklaroi Figo në një intervistë ekskluzive me gazetën Marca.

"Duke qenë një mbrojtës është pothuajse si të jesh portier, është shumë më e vështirë për të fituar çmimin, por Cannavaro e ka arritur atë".

"Kjo varet nga momentet dhe trofetë brenda vitit, por vetëm për cilësinë, është e qartë se Ramos duhet ta fitojë", përfundoi portugezi. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2019, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori