Luis Suarez drejt rivalëve të Barcelonës?
Ardhja e Ronald Koeman në krye të Barcelonës ka bërë që shumë yje të skuadrës të mendojnë një zgjidhje tjetër.

Holandezi ia ka komunikuar edhe Suarezit se nuk është në planet e tij edhe pse ishte një nga futbollistët më të mirë vitet e fundit.

Sipas AS, uruguaiani tashmë është në bisedime për tu bashkuar me Atletico Madridin.

Simeone është në kërkim të një sulmuesi dhe Suarez do të plotësonte kërkesat e tij.

Tashmë duhet të gjetur një marrëveshje me Barcelonën pasi që lojtari ka edhe një vit kontratë me klubin nga Camp Nou.

Suarez u bashkua me Barcelonën nga Liverpooli në vitin 2014 për 81 milionë euro.
Shtuar më 31/08/2020, ora 10:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori