Luis Suarez i përgjigjet mesazhit të Lionel Messit
Ju meritonit të largoheshit siç e meritonit, si një nga lojtarët më të rëndësishëm në histori të klubit, pasi arrite gjëra të mëdha këtu, si individualisht ashtu edhe në skuadër. Nuk meritoje të të largonin kështu. Megjithatë e vërteta është se në këtë situatë tani asgjë nuk më habit.

Të uroj gjithë të mirat në aventurën e re, shihemi së shpejti”, ishte mesazhi i Lionel Messi për Luis Suarez pas largimit të tij për te Atletico Madrid, me një "thumbim" për drejtuesit e Barcelonës.

Një mesazh i bukur lamtumire që domosdoshmërisht preku sulmuesin uruguajan. Dhe më e pakta që mund të themi është se ai që shënoi 198 gola me Barcelonën është krenar që ka njohur sulmuesin argjentinas. Në një konferencë shtypi për faqen zyrtare të klubi i tij i ri dhe e transmetuar nga Marca , 33-vjeçari tha: " Kjo padyshim që vjen nga një person që më njeh mua dhe që më ka parë duke u stërvitur çdo ditë, që njeh dëshirën dhe entuziazmin tim. Më bën krenar që kam lënë një imazh të mirë në klub dhe Messit, i cili më pa të stërvitesha me të njëjtën dëshirë për të qenë konkurrues " .
Shtuar më 26/09/2020, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori