Luka Modric, shpallet lojtari më i mirë i vitit 2018
Luka Modric ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2018 nga FIFA.

Ai ka mposhtur në finale ish-shokun e tij të ekipit, Cristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah.

Kroati pati një sezon të shkëlqyer si me Real Madrid që fitoi Champions Leaguen dhe me Kombëtaren e Kroacisë duke shkuar deri në finalen e Botërorit. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2018, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori