Luka Modric shkatërron dinastinë 10-vjeçare të Messit dhe Ronaldos
Pas 10 vitesh është thyer dinastia e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Të dy lojtarët fitonin çdo vit si trofe ekipor ashtu edhe individual, që bënin më të mirë për t'i fituar ato.

Por sot mesfushori kroat, Luka Modric ka shkaërruar dinastinë e të dy lojtarëve që kishin zënë rrënjë për 10 vite. /albeu.com/


Ronaldo - 2008
Messi - 2009
Messi - 2010
Messi - 2011
Messi - 2012
Ronaldo - 2013
Ronaldo - 2014
Messi - 2015
Ronaldo - 2016
Ronaldo - 2017

Modric - 2018
Shtuar më 24/09/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori