Lyoni rikthehet në Ligën e Kampioneve (VIDEO)
Skuadra franceze është rikthyer në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve pasi triumfoi në ndeshjen e "Play Off-it" kundrejt ekipit Rus të Rubin Kazanit pas fitores në ndeshjen e parë me rezultatin 3-1 në të dytën përfundoi 1-1.

Në ndeshjen e parë të luajtur në francë ekipi francez arriti të triumfonte me rezultatin 3-1 duke siguruar disi kualifikimin drejt Ligës së Kampioneve.

Por me rezultatin 1-1 në ndeshjen e dytë Lyon ka arritur të kualifikohet pasi ekipi Rus i Rubinit nuk arriti të bënte asgjë përballë forcës franceze.

Për ekipin e Rubinit shënoi Natcho në minutën e 77' të takimit por shumë shpejt vjen edhe barazimi i francezëve të cilët shënojnë në minutën e 87' me Kone. /albeu.com/

Shikoni golat:

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=wsnCuRCgVMrEckNL" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=iVBDmB1bN2tmNbxi" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
Shtuar më 24/08/2011, ora 20:02