Magjia e Ganso (VIDEO)
Pëlqej
Santos shkatërroi Bolivarndeshjen e kthimit për 1/8 e Kupës Libertadores me rezultatin tenistik 8-0. Dy prej golave i shënoi ylli brazilian Neymar, i cili edhe u hakmorr për ato çfarë i ndodhën ndeshjen e parë ku u godit nga tifozët e Bolivar.

Por një tjetër që ka rënë sy gjatë kësaj ndeshje ka qënë Paulo Henrique Ganso. Braziliani ka shënuar një gol me të vërtetë spektakolar dhe të një klasi të lartë, gjeste që vërtetojnë se me të vërtetë është brazilian dhe se interesimi i klubeve europiane për të është më se i merituar.

Ganso merr një top nga krahu i majtë bërnda dhe zonës dhe pa u menduar me thembër e çon topin drejt portës duke mos i lënë asnjë shans mbrojtjes dhe portierit të Bolivar. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2012, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori