Majlinda takon “Kryeministrin shpirtëror të shqiptarëve” (FOTO-LAJM)

Në zyrën e kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha Majlinda Kelmendi nuk u quajt vetëm kamipone e botës në xhudo, por edhe mbretëreshë e këtij sporti.


“Shqiptarët e kanë pritur me vite kurorën e parë të mbretit në sport, por kurorëzimi i një mbretëreshe si ty Majlinda ishte simbolika më e bukur!”- tha Berisha, teksa i dhuroi asaj dhe trajnerit monedhën e argjendtë të 100 vjetorit të pavarësisë. Të parët që e kanë uruar për fitoren kanë qenë kryeminisri Berisha dhe familja e saj, -tha Majlinda. Me këtë fitore ajo thotë se shleu një peng nga mosarritja e rezultatit të dëshiruar në Londër një vit më parë.

Trajneri i saj Driton Kuka e quajti një ngatërresë të bukur kur gjatë ngritjes së flamurit të Kosovës organizatorët luajtën himnin kombëtar e jo atë shtetëror. Për ta Berisha është “Kryeministrin shpirtëror i shqiptarëve”, ndaj pas festimeve në Prishtinë thanë se erdhën për ta takuar edhe atë në Tiranë.
Shtuar më 04/09/2013, ora 17:35
daje2013
e Mërkurë 4 Shtator 2013, Ora 17:56
ikona e gjith shqiptaris Urime Urime Urime.....
mustaf berisha
e Mërkurë 4 Shtator 2013, Ora 18:19
ZOTI E BEKOFT MAJLINDEN POR NJASHTU ZOTI EBEKOFT EDHE SALI BEISHEN ICILI SHUM ME ZEMER DHE SHPYRT EPERKRAHU MAJLINDEN PER KET FITORE TE SHEKULLIT DHE NGA KJO PUN E MADHE E MAJLINDES KRYEMINISTRI I DHURON MONEDHEN E 100 VJETORIT TE ARGJEND MONEDHA EPAVARSIS SE SHQIPRIS DHE EKREJT SHIPTARIS SALIH BERISHA KA PERKRAH GJITHMON EDHE SPORTISTET ANE MBAN SHQIPTARIS SE ASHT SHUM INTERESANT DHE KRENARI EMADHE KUR DIKUSH PER SHTETINEVET FITON NJI MEDALJE TE ART SIKUR MAJLINDA URENDIT NE VENDINE E PAR NE BOT ME FITOREEN E GJUDOS NE RIO DI ZHENERO TE BRAZITLIT URIME KOSOV URIME SHIPRIJ SE SHUM KOH EPRITEM SA ME DUKET KJO ASHT MEDALJA EPAR NE HISTORIN ESHQIPTARVE POR BESOJ SE SHUM HER MAS MAJLINDES KA MU FITUE KJO MEDALJE EDHE NE SHUMSPORTE TE TJERA EVROPIANE DHE BOTRORE
ballisti z
e Mërkurë 4 Shtator 2013, Ora 20:27
suksese Majlindes qe na zbardhi fytyren ,a sa i perket Sli Rame Berisha eshte ber dicka e tepruar me ket njeri shiqoni cka thon te tjeret per qeverisjen e tij .cfar perparimi ka vendi ku kriminalti krahasohet ma kolumbin thjesht eshte shembulli i lazaratit ,vrasjt cdo dit e mo bejm fjal per vjedhjet ku siguria e njerezve eshte ne rezik ,zotniu lavdrot me asfaltimet qe ka ber turp.
dallendyshja
e Mërkurë 4 Shtator 2013, Ora 23:12
urime Majlinda zoti Berisha te pershendes gjithcka bere perne shqiptaret
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori