Maldini: Ja 3 yjet që më bënin të vuaja
Ish kapiteni dhe legjenda e Milanit dhe Kombëtares italiane, Paolo Maldini, ka zbuluar futbollistët me të cilët ka vuajtur më shumë në fushën e lojës.

"Kundërshtarët më të vështirë për mua kanë qënë Diego Maradona, Ronaldo, i cili ishte fenomenal në dy vitet me Interin. Dhe Zinedine Zidane", ka rrëfyer Maldini për "La Gazzetta dello Sport".


Maldini ka fituar 7 tituj kampionë në Serie A dhe 5 Kupa Europe, pa harruar edhe vendin e dytë me Italinë në Botërorin "USA '94". /albeu.com/


Shtuar më 11/04/2015, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori