Man United përmbysë dhe shkatarron Newcastlen
Manchester United ka fitura bindshën kundër Qymyrxhinjve në "Old Trafford"

Ishin miqtë që e hapnin sfidën me golin e Gayle në minutën e 14'-të.

Por Djajtë e Kuq përmbysnin shifrat që në pjesën e parë me golat e Martial në të 37'-tën dhe Smalling në të 45+1'.

Edhe pjesa e dytë kishte raste të plota dhe dy gola të shënuar nga Paul Pogba në të 54'-tën dhe sulmuesi belg, Romelu Lukaku në minutën e 70'-të.

Pas kësaj fitore United ngjitet në kuotën e 26 pikëve në vendin e dytë, ndërsa skuadra e Benitezit në vendin e 11-të me 14 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2017, ora 20:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori