Man Utd – Everton, formacionet zyrtare
Manchester United do të ndeshet me Evertonin në kuadër të xhiros së 23-të të Premierligës.

"The Red Devils" kërkojnë tre pikë për të ndjekur liderin Manchester City, ata hyjnë në këtë ndeshje me një motivim të lartë pas fitores së thellë ndaj Southampton me rezultatin 9-0.

United gjendet në pozitën e dyte me 44 pikë total dhe një ndeshje më shumë se City. Në anën tjetër, Everton mban pozitën e shtatë me 36 pikë total.

Në pesë ndeshjet e fundit, Manchesteri ka regjistruar dy fitore, dy barazime dhe një humbje, ndërsa Evertoni, dy fitore dy barazime dhe një humbje.

Për "The Toffies", Jordan Pickford do të mungojë shkaku i lëndimit dhe mesfushori Gbamin. Për United, Eric Bailly është në dyshim për këtë ndeshje.

Manchester United: De Gea, Lindelof, Maguire, Pogba, Cavani, Rashford, Greenwood, Fernandes, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay.

Everton: Oldsen, Holgate, Digne, Keane, Godfrey, Davies, Gomes, Doucoure, Calvert-Lewin, James, Richarlison.

Shtuar më 06/02/2021, ora 20:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori