Manchester City bën gati dy super blerje në merkato
Pas dështimit në vitin e parë te Manchester City, Pep Guardiola po planifikon të bëjë një super merkato këtë verë për të fituar tituj në Angli.

Trajneri spanjoll ka piketuar dy lojtarë që sipas tij do ta ndihmojnë ekipin e City-it të rikthehet më i fortë se kurrë për të luftuar për titullin kampion në Premier Ligë.

Bëhet fjalë për Pier Emeric Aubameyang dhe Dani Alvesh, të cilët do të largohen nga skuadrat e tyre respektive ku luajnë për të vijuar karrierën diku tjetër.

Dani Alves pritet të vijë si transferim i lirë, ndërsa për sulmuesin nga Gaboni, Guardiola do të ofrojë plot 70 milionë euro.
Shtuar më 18/06/2017, ora 09:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori