Manchester City i "sakatuar" përballë Liverpool, mungojnë plot 6 lojtarë
Në fundjavë luhet derbi i dy skuadrave që po luftojnë për titullin e Premierligës.

Të dielën në "Anfield", Liverpooli e pret Manchester Cityn në ndeshjen e xhiros së 12-të të Premierligës.

Guardiola do të ketë probleme të mëdha për këtë ndeshje.

Ai nuk mund të llogaris në shërbimet e Sane, Laporte, Rodri, Zinchenko, Silva dhe së fundi Ederson.

Ky nuk do të jetë një derbi ideal, duke e parë edhe formën e mirë që po kalon Liverpooli.
Shtuar më 07/11/2019, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori