Manchester City kualifikohet në çerekfinale të FA Cup (VIDEO)
Manchester City ka mposhtur sot skuadrën e Newport Cityt me rezultatin 1-4, ndeshje e vlefshme për FA Cup.

Sfida zhbllokohet në minutën e 51' me golin e sulmuesit brazilian, Gabriel Jesus.

Rezultati dyfishohet në minutën e 75' me anë të Phil Foden.

minutën e 88' Newport ngushton rezultatin ndaj Amond.

Por City shënon edhe dy gola të tjerë me anë të Foden (89') dhe Mahrez (90+4').

Pas kësaj fitoreje Manchester City ka kaluar në çerekfinale të FA Cup. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori