Manchester United fillon mbare (VIDEO)
Albeu.com
Ndeshja e zhvilluar sot në Old Trafford, ndërmjet Manchester United dhe Birmingham City, ka përfunduar me fitoren e Unitedit me rezultat minimal prej 1-0, gol të cilin e shënoi Rooney në minutën e 34-të.Djajtë e Kuq ishin skuadër dukshëm më e mirë në fushë sesa kundërshtari i tyre, megjithatë kohë pas kohë, ata u rrezikuan nga lojtarët e Birminghamit, të cilët patën disa raste të mira shënimi.

Të vetmin gol në ndeshje e shënoi, Wayne Rooney (34’), i cili ishte padyshim njëri nga lojtarët më të mirë në këtë përballje.


Ja goli dhe momentet kryesore te ndeshjes:

Shtuar më 17/08/2009, ora 01:08
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori