Manchester United fitues i FA Community Shield
Albeu.com
Ne Angli ndeshja e FA Community Shield ne mes fituesit te kupes - Chelseas dhe fituesit te titullit kampion - Manchester United qe u luajt ne stadiumin e Uemblit si fitues ka ekipin e Alex Ferguson. Ndeshja ne kohen e rregullt mbaroj me rezultat 1:1, ku golashenues ishin Giggs dhe Malouda. Hero i ndeshjes padyshim eshte portieri holandez Edwin Van Der Sar qe arriti te mbroj 3 penalliti ndaj lojtareve te Chelsea dhe Manchester Utd fitoj ndeshjen me penallti 3:0.
Shtuar më 06/08/2007, ora 14:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori