Manchester United i dorëzohet rusëve të Zenit
Albeu.com
Rusët e Zenitit kanë triumfuar në ndeshjen përballë Manchester Junited në finalen e Superkupës së Evropës.Me një lojë mjaft të mirë ata arritën të shënojnë dy gola kundrejt një goli të anglezëve. Kanë qenë Pogrebnyak në minutën e 44-t dhe Danny në minutën e 59-të që kanë shënuar për skuadrën e Shën Peterburgut, dnërsa për Manchester shënoi Vidic në minutën e 72-të.
Shtuar më 30/08/2008, ora 22:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori