Manchester United kërkon Douglas Costan në këmbim të Lukakut
Juventus dhe Manchester United janë në përpjekje për të realizuar një shkembim lojtarësh.

"Daily Mail" raporton se United ka kërkuar fillimisht Douglas Costën ose Paulo Dybalan që të bëheshin pjesë e marrëveshjes.

Por dëshira e Dybalas për mos tu larguar nga Torino, ka bërë që United të zgjedh brazilianin Douglas Costan si fokusin e tyre të vetëm.

Sidiqoftë edhe Costa ka gjasa të vogla për tu larguar nga Torino, kështu që duket e vështirë të arrihet një marrëveshjes mes United dhe Juventusit për një gjë të tillë.
Shtuar më 27/07/2019, ora 15:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori