Manchester United kërkon mesfushrin e Juventusit
Pëlqej
Manchester United ka shprehur interesimin e saj për të marrë mesfushorin e Juventusit, Blaise Matuidi.

30-vjeçari erdhi tek Juventusi në merkaton e verës së kaluar nga PSG me një vlerë rreth 20 milionë euro.

Por tekniku portugez, Jose Mourinho kërkon që të përforcojë sa më shumë skuadrë, dhe për këtë gjë i ka kërkuar drejtuesve të klubit anglez për të sjellë edhe një mesfushor tjetër.

Matuidi tek Juventus ka bërë 17 paraqitje në Serie duke shënuar 2 gola. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori