Manchester United - Tottenham, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Manchester United fitoi me rezultatin e përgjithshme 2-1 në gjysmëfinale të Kupës FA ndaj Totteham Hotspur.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Alexis Sanchez (24′) dhe Ander Herrera (62′) për Unitedin, ndërsa për Tottenhamin shënoi Dele Alli (11′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori spanjoll, Herrera, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e mysafirëve, Michel Vorm, i cili u vlerësua me notën 5.4. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2018, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori