Manchester United vendos për Wayne Roney
Wayne Rooney
Wayne Roney dhe Manchester United do të vazhdojnë së bahku edhe për një sezon . Ky është vendim i marrë nga djajt e kuq sipas Marca.

Wayne Roney nuk është i kënaqur më minutat nën urdhërat e Jose Murinhos dhe portugezi nuk është i kënaqur nga performanca e anglezit. Roney mendohej se do të largohej këtë verë dhe një ekip i cili, deshironte shërbimet e tij ishte Everton. Everton është ekipi ku Roney u formua profesionalisht, përcjell Albeu.com.

E vetmja mënyrë që Roney ti bashkohej Everttonit ishte pranimi i reduktimit të pagës së tij. Pasi sipas pretendimit të Everton ata nuk mund ta përballojnë një pagë prej 12 milionëve në sezon. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2017, ora 14:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori