Mancini do largohet nga City?
Albeu.com
Tabloidi britanik “Daily Mail” lëshon një bombë në drejtim të trajnerit të Manchester City, Roberto Mancini, i cili u bashkua para pak javësh me skuadren, duke u cilësuar si drejtuesi i së ardhmës.Sipas tabloidit, Mancini do largohet gjatë muajve të verës, pavaresisht rezultateve pozitive të arritura deri tani. Shkak per këtë mendohet se janë bërë lojtarët me presionin e vazhdueshëm ndaj drejtuesve te shoqërise.

Ata nuk janë dakort me seancat e gjata stërvitore. Pakenaqesi ka shprehur edhe fizioterapisti, Raymond Verheijen, metodat e të cilit mbeshteteshin gjërësisht nga trajneri paraardhes, Mark Hughes.
Një tjetër rast është ai i sulmuesit uellsian Bellamy, i cili është konliktuar ashpër me ish trajnerin e Lazio-s dhe Interit.
Shtuar më 22/02/2010, ora 18:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori