Mancini e pranon se do e pëlqente drejtimin e PSG, por kurrë nuk ka kontaktuar me ta
Pëlqej
Trajneri i Zenit St Petersburg, Roberto Mancini, pranon se do e pelqente drejtimin e Paris Saint-Germain, por asnjëherë nuk është kontaktuar me ta.

Takticieni italian është përmendur si një trashëgimtar i mundshëm i Unai Emery për sezonin e ardhshëm, së bashku me Antonio Conte dhe Max Allegri, shkruan Albeu.com.

"Po, unë do të doja të isha trajner i PSG. Dhe pse jo, nëse kjo ishte e mundur? Ju mund të jeni një trajner i mirë i cili ka bërë punë të shkëlqyeshme, por ne të gjithë e dimë se në futboll gjithçka mund të ndryshojë brenda një dite ... "tha Mancini për gazetën L'Equipe.

"Unë nuk kam qenë kurrë në kontakt me ta. Nuk e di të ardhmen. PSG ka një trajner të mirë në vend me lojtarë fantastikë. Të gjithë trajnerët do të duan të punojnë me një ekip të tillë, kjo është vetëm normale.

"PSG ka një nga më të mira në botë. Ata kanë Neymar dhe Kylian Mbappé, kështu që kanë një shans të mirë për të fituar Ligën e Kampionëve dhe jo vetëm këtë sezon, por për dy apo tre vitet e ardhshme." përfundoi Mancini. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 21:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori