Mancini kërkon Kaka, Sneijder, Wilshere
Roberto Mancini
Se Manchester City është 'klub i parave' e dëshmon bossi i tyre, Roberto Mancini, i cili është duke planifikuar shtatë super-transferime ne merkaton e verës.

"The Daily Star Sunday": thotë se Mancini do të takohet me pronarët e Manchester City pas finales së Kupës FA, me një listë prej SHTATË lojtarësh që dëshiron, përfshirë Kaka,Wesley Sneijder dhe Edinson Cavani.

Cavani është lojtari që e dëshiron gjithsesi Mancini, por këtu futet edhe anësori i Udineses,Alexis Sanchez.

Ata po ashtu kanë përfshirë yllin e Interit, Wesley Sneijder, duke u bërë rivalë me Manchester United.

Kaka i Real Madrid është në listë gjithashtu, pastaj edhe Jack Wilshere i Arsenal, Juan Mata i Valencias dhe ylli i Palermos, Javier Pastores.

Mancini, duke bërë shaka deklaroi se ata mund ta transferojnë edhe mega-yllin e Barcelonës, Lionel Messi. /albeu.com/

Shtuar më 01/05/2011, ora 20:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori