Mancini: Liga e Kombeve nuk është synim i Italisë
Pëlqej
Roberto Mancini ka insistuar se skuadra e tij nuk e synon triumfin në grupin e Ligës së Kombeve.

“Rruga ime këtu ka filluar në muajin maj dhe objektivat gjithmonë kanë qenë që skuadra të përgatitet për kualifikime në Evropianin 2020”, ka thënë trajneri italian në konferencën për shtyp.

“Kur filluam, plani ka qenë që ta rindërtojmë skuadrën dhe të bëjmë paraqitje të mira në Ligën e Kombeve, kjo është e tëra. Pjesa tjetër është puna, do të marrë kohë, nuk është e thjeshtë, por jemi duke u munduar që ta gjejmë grupin që do të bëj gjëra të mëdha në Evropianin 2020”.
Shtuar më 13/10/2018, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori