Mancini optimist: Shkojmë në Europian për ta fituar
Roberto Mancini ka rikthyer entuziazmin tek Italia, pas eleminimit në Botëror duke mos kaluar fazën “Play-Off”. Megjithatë ai ndihet entuziazt dhe se ka besim te ekipi i së ardhmes, shkruan Albeu.com.

“Unë nuk punoj për të përgatitur një Itali konkurruese në Botërorin e Katarit, Ne duhet të jemi gati për Europianin dhe të shkojmë për të fituar. Kemi shumë punë për të bërë, por rruga që po ndjekim është ajo e drejta. Kemi risjellë entuziamzin, ka harmoni dhe ekziston shpirti për të bërë mirë”, shprehet Mançini. Italia gjendjet në grupin J, së bashku me Bosnjën, Finlandën, Greqinë, Armeninë dhe Lichteshtain. Përfundoi 54 vjecari. /albeu.com/

Shtuar më 05/12/2018, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori