Mane barazon Torres me gola, ja sa ka shënuar senegalezi (FOTO LAJM)

Me dopjetën e shënuar kundër Chelseat në javën e dytë të kampionatit anglez, ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, ka regjistruar një arritje personale.

Sulmuesi senegalez barazoi ish-yllin e të kuqve, Fernando Torres, përsa i përket golave të shënuar Premier Ligë.

Spanjolli dhe afrikani ndajnë të dy 65 golashënuar në elitën e futbollit anglez.

Torres luajti për 4 vite me Liverpuoolin, ndërsa ky është sezoni i pestë i Mane me fanellën legjendare të “The Reds”.
Shtuar më 20/09/2020, ora 21:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori