Manolas dhe Osimhen pritet të mungojë gjatë
Napoli do të jetë pa dyshen Kostas Manolas dhe Victor Osimhen për një kohë të gjatë.

Manolas do jetë jashtë fushe për së paku dy javë, derisa Osimen do mungojë për se paku 20 – 30 ditë.

Sipas SportMediaset, greku do arrijë të shërohet pas lëndimit muskulor, derisa nigeriani ka problem në krah kur u lëndua të Kombëtarja e Nigerisë.

Napoli është nikoqir i Empolit sonte (e mërkurë) në Kupën e Italisë, pastaj do përballet me Fiorentinan në vikend.

Dyshja nuk do jenë të gatshëm për sfidën ndaj Juventusit në Superkupën e Italisë me 20 janar.
Shtuar më 13/01/2021, ora 13:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori