Maradona akuzon Federaten e Futbollit te Argjentines
Albeu.com
Një ditë pasi mësoi se nuk do të jetë më trajner i Argjentinës pas vendimit të Komitetit Ekzekutiv të federatës argjentinase, Diego Maradona ka sulmua dy drejtuesit e lartë të kësaj federate, presidentin Hulio Grandona dhe manaxherin e skuadrave kombëtare, Karlos Bijardo.
“Hulio Grandona më gënjeu dhe Karlos Bijardo më tradhëtoi. Ka që në vitin 1990 që skuadra nuk shkon më shumë se sa çerekfinalja e një Botërori, kështu që diçka nuk funksionon nga lart”, deklaroi ish-trajneri i “selecion”, Maradona në një konferencë për shtyp në Argjentinë.
Shtuar më 29/07/2010, ora 04:20
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori