Maradona i jep sugjerimin "ekstrem" Lionel Messit
Legjenda e futbollit, Diego Maradona ka lëshuar një deklartë të bujshme për kombëtaren e Argjentinës.

Ai ka thënë së ylli aktual i kësaj Kombëtarje, Lionel Messi duhet të pensionohet.

“Mos shko më”, kështu iu përgjigje pyetjes Maradona, për "bojkotimin" që ka bërë Messi.

“U-15 pësojnë humbje dhe faji i mbetet Messit. Ndeshja mes Racing dhe Boca Juniors luhet, Messi fajësohet. Gjithmonë faji mbetet i tij”.

“Unë do t’i thosha që të mos shkojë më. Ta shohim nëse do të mbijetojnë pa të” ka deklaruar Maradona. /albeu.com/

Shtuar më 01/10/2018, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori