Ja parashikimi i Maradonës për ndeshjen Kroaci-Portugali
Diego Maradona ka thënë se Portugalia është shumë e varur në kapitenin Cristiano Ronaldo dhe se nuk është favorite në 1/8 e finales kundër Kroacisë.

Ronaldo dhe grupi i tij siguruan fazën e eliminimit direkt pas barazimit 3:3 me Hungarinë në ndeshjen e fundit të Grupit F.

Ish-përfaqësuesi i Argjentinës, Maradona, është shprehur se mbështetja e Portugalisë në Ronaldon nuk do të kryejë punë kundër kroatëve në ndeshjen që zhvillohet të shtunën.

Portugalia varet shumë nga Ronaldo”, ka thënë Maradona.

“Ai ishte i jashtëzakonshëm kundër Hungarisë, por ata kanë gjysmë force nëse ai nuk luan mirë ndërsa kundër kroatëve do të tregohet se është përfaqësuese e dobët”.

“Ai mund të ketë hapësirë dhe suksesi i Portugalisë varet se sa mirë e bënë ai këtë punë. Ata kanë dobësi në mesfushë dhe mbrojtje, sepse janë zona të cilat shpien në eliminim. Kroacia fillon lojën si favorite, mund të fitojë”, shtoi mes tjerash Maradona. /Albeu.com/
Shtuar më 24/06/2016, ora 23:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori