Maradona me punë të re në Bjellorusi, bëhet president

Legjenda e Argjentinës Diego Maradona së fundmi është angazhuar me një punë të re në Bjellorusi, por jo larg futbollit.

Maradona është zgjedhur si president i klubit elitar bjellorus, Dinamo Brest, dhe pas përfundimit të Kupës së Botës do të nis detyrën e re.


Klubi bjellorus, Dinamo Brest edhe pse një klub elitar aktualisht është në vend të tetë në renditje dhe nuk ka fituar asnjëherë kampionatin por me ardhjen e Maradona-s gjithçka pritet të ndryshojë. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2018, ora 17:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori