Maradonna mbron Vasquesin: Edhe unë do hidhesha për ta fituar penalltinë
Për penalltinë e dhënë në minutën e fundit në ndeshjen Real Madrid – Juventus, e ka komentuar dhe legjenda argjentinase Diego Maradona.

Sipas tij apo penallti ishte inekzistente dhe mbron Vasquesin
“Nuk ishte penallti, jo”.

Maradona vazhdoi ta komentojë me reporterët.

“Kur Ronaldo e kishte topin, Lucas e hodhi vetën në tokë pasi ishte afër me Buffonin dhe e kishte Benatia pas”.

“Ai e bëri atë që do ta bëjë unë, e kapi rastin dhe hodhi vetën”, ka thënë Maradona. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2018, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori