Marca: Çfarë do të ndodhë me Topin e Artë nëse ndërpritet futbolli këtë sezon?
Topi i Artë që jepet në dhjetor dhe votohet nga 193 gazetarë për këtë sezon mund të ngelet në mëshirë të fatit për shkak se ekziston mundësia që të mos luhet më futboll. Por a do të shpallet fituesi deri në shkurt kur u luajt futboll?

Top i Artë i është dhënë lojtarit më të mirë në botë çdo vit që kur Stanley Matthews e fitoi i pari në 1956, me Lionel Messin që është marrësi i fundit i këtij çmimi prestigjoz, shkruan Albeu.com.

Topi i Artë është në të njëjtën situatë me çmimet më të mira të FIFA-s, që zakonisht jepet në shtator.

Marca raporton se deri më tani Topi i Artë mund t’i takojë Ciro Immobiles , golashënuesi më i mirë i Evropës këtë sezon. /albeu.com.
Shtuar më 02/04/2020, ora 21:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori