MARCA mbron Donnarumman: E turpshme ushtruan presion mbi një 18-vjeçar
Përkrahësit dhe drejtorët mund të mendojnë se motivimi kryesor për një lojtar të ri në lojën moderne është të fitojë më shumë para ose të bashkohet me klubin më konkurrues.

Ka një faktor tjetër që shpesh anashkalohet. Ajo po bëhet gjithnjë e më e zakonshme për lojtarët nën moshën 20-vjeç. Të jenë nën presion për marrjen e vendimeve nga ndikuesit e tjerë, qoftë familjen e tyre, një klub apo shoqëri në përgjithësi.

MARCA thotë se Gianluigi Donnarumma është rasti më i fundit i këtij shembulli, por ai nuk është i vetmi dhe objektivat e Real Madridit si Dani Ceballos, Kylian Mbappe dhe Theo Hernandez janë ose janë duke u bërë presion për të zgjedhur një opsion tjetër, transmeton Albeu.com.

Donnarumma, portieri 18-vjeçar ka qenë nën shqyrtim intensiv nga Real Madrid për vendimin e tij për të refuzuar rinovimin e kontratës me AC Milan, raporton MARCA. Më pas Milan dhe tifozët u sulën drejt lojtarit duke filluan, nga hedhja e monedhave të rreme të dollarit në drejtimin e tij në kampionatin evropian të U-21, në deklaratat publike të klubit dhe agjentit të tij Mino Raiola, italiani është ndikuar nga të gjitha anët dhe përfundimisht ka vendosur të nënshkruajë një marrëveshje të re. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori