E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Marcos Alonso bën histori me statistikat kundër Newcastle United
Chelsea fitoi 3-0 kundër Newcastle United dhe kështu u kualifikua në rundin e pestë të kësaj gare.

Në këtë takim Marcos Alonso shënoi dhe asistoi nga një herë.

Duke u bërë kështu mbrojtësi i parë nga Ligën Premier që përfshihet në dhjetë gola në të gjitha garat këtë sezon.

Më poshtë keni statistikat e mbrojtësit spanjoll ndaj Newcastle:

57 (76%) pasime të kompletuara

6 pasime të ndërprera të lojtarëve kundërshtarë

5 ndërhyrje të fituara në top

4 duele në ajër të fituara

3 shanse të krijuara

3 gjuajta

1 gol

1 asistim. /albeu.com/

Shtuar më 28/01/2018, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori