Marotta flet rreth merkatos së janarit
Pëlqej
Drejtori gjeneral i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka folur për merkaton e janarit. Ai ka thënë se nuk janë të interesuar për Mario Balotellin.

Sipas The Sun, Bianconerët kanë interesim për sulmuesin e Nice.

“Përtej dashurisë dhe vlerësimit tonë [për të] është një fantazi, një mashtrim”, ka thënë Marotta për Mediaset Premium.

“Ai është një profil që nuk kemi nevojë”.

“[Stefan] De Vrij është një lojtar i mirë që do të ishte i lirë, por tani ka një marrëveshje me Lazion. Ai nuk është objektiv i yni”.

“Sa për Emre Can, ai është një lojtar i rëndësishëm që aktualisht luan për Liverpoolin. Ne e dimë se kontrata e tij po mbaron, por ai mund të rinovojë”.

“Ne do të përpiqemi ta sjellim atë tek ne, ne do të përpiqemi ta marrim atë, është një objektiv i vështirë, por mendoj që një klub i madh duhet të ketë ambicien për të arritur objektiva të vështira”.

“Përgjigja është e njëjtë edhe për [Matteo] Politanon”, ka thënë Marotta./albeu.com/
Shtuar më 23/01/2018, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori