Marotta iu përgjigjet akuzave të Pochettinos për presionin mbi gjyqtarët
Trajneri i Tottenham, Pochettino pretendoi se drejtuesit e Juventusit, Andrea Agnelli dhe Beppe Marotta bënë presion mbi gjyqtarët para dhe gjatë ndeshjes.

Megjithatë, drejtori i përgjithshëm i Juventusit i ka mohuar këto akuza, duke i cilësuar si të pabaza.

“Është krejtësisht e pabazë. Ne nuk jemi mësuar me gjëra të tilla”, ka thënë fillimisht Marotta.

“Ne absolutisht nuk i jemi afruar gjyqtaritpushimin mes dy pjesëve”.

Thjesht, shkova në zhveshtore – siç e bëj gjithmonë – t’i uroj të gjithëve fat të mirë”.

“Nuk kishte asnjë qasje direkt apo indirekte ndaj gjyqtarit”, përfundoi drejtoi i Zonjës së Vjetër. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2018, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori