Marotta kundër shitjes së Gabigol
Giuseppe Marotta pritet të prezantohet pas ndeshjes me PSV-në si pjesë e stafit të Interit, ndërsa Gabigol do të jetë një nga çështjet e para me të cilën do të duhet të merret, shkruan Albeu.com

Gabigol do të rikthehet në Milano më 7 janar, dhe Marota ka propozuar se braziliani do të ishte mir të transferoshe në Serinë A deri në fund të sezonit.

22 vjecari kërkohet nga shumë klube të Premier League ku Ëest Ham ka shfaqur interes për talentin brazilan.

Zikaltrit nuk do të pranonin të hiqnin do të nga kartoni i sulmuesit pa një shifër minimale prej 22 milionë eurosh, por mediat italiane raportojnë se tashmë me Marottën situata mund të ndryshojë.

Ndërkohë Gabigol e mbylli periudhën e huazimit 6 mujor tek Santos me sukses. Ai shënoi 18 gola në 35 ndeshje. /albeu.com/Shtuar më 09/12/2018, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori