Marotta njeriu i cili afroi lojtarë yje me parametra zero, pritet ta bëjë dhe te Interi
Beppe Marotta ka nisur punën zyrtarisht te Interim teksa do të ketë për detyrë kryesore të afrojë lojtarë cilësorë tek zikaltrit, shkruan Albeu.com.

Marotta është drejtori sportive më i mirë në Itali. Ai transferoi lojtratë me emër te Juventusi madje duke i afruar ata me parametra zero, por që më pas rezultuan futbollistë vendimtarë për Juventusin.

Ai qënderoi për 8 vite te bardhezinjtë, por tashmë për të ka nisur një epokë e re tek Interi.

Lojtarët që transferoi Marotta me parametra zero janë : Khedira, Tevez, Dani Alves, Pirlo, Pogba, Lloriente, Emre Xhan, Neto, Koman.

Të gjithë këta lojtarë të afruar nga Marotta ishin vendimtarë për Juventusin.

Ndërkohë një sfidë e re e pret tashmë ku do ta ketë më të vështirë për të ringritur Interin e madh. /albeu.com/


Shtuar më 14/12/2018, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori