Marrëdhënia me Xhemailin dhe jeta private, rrëfehet Erjona Sulejmani (FOTO ALJM)

Ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemajli, Erjona Sulejmani, ka folur për jetën e saj private në Itali.

Në një intervistë për "Rivelo", bukuroshja ka konfirmuar se takohet dhe e respekton ish-burrin por thekson se nuk e dashuron.

Xhemaili dhe dashuria? “Kam takuar ish-burrin tim Blerim Xhemailin, kur fitova çmimin Miss Eleganca në Shqipëri. Kur ai më rrëfeu se ishte një futbollist i thashë me mirësi, se nuk dua të merrem me ty. Sot, si një grua e vetme e lirë dhe për fat të mirë, unë e kuptoj se sa e vështirë ishte jeta… Unë e dua atë, ai është babai i djalit tim, unë gjithmonë do ta respektoj atë për rolin që ai ka. Uroj që ai të arrijë atë që dëshiron. Por nuk e dashuroj më atë ”

Fëmijëria? "Në moshën 9-vjeçare, një vajzë që jeton në kohë luftë, me siguri që traumat i mbeten në mendje. Nuk është e thjeshtë… duhet ta provosh në lëkurën tënde. Në të njëtën kohë, kjo gjë të shënjon dhe të mëson, të rritesh dhe të bëhesh luftëtar dhe të zbuloshh pjesë të vetës që nuk mendon se i kishe", shprehet Erjona Sulejmani.

Jeta në Itali? "Italia na ka mirëpritur shumë mire. Sot jetojmë në liqenin e Gardës, prej 21 vitesh, nuk kemi lëvizur kurrë. Ndihem si në shtëpi. Nëse kam vuajtur ndonjëherë akte diskriminuese? Nëse duhet të jem i sinqertë, po. Edhe pse në një përqindje më të ulët se të tjerët, sepse prindërit e mi gjithashtu kanë punuar 16 orë në ditë për të qenë në gjendje të më japin mua dhe vëllait tim një jetë ku ne nuk ndiheshim ndryshe nga të tjerë. Sot që jam prind, e kuptoj edhe më shumë sakrificat e tyre".

Shtuar më 30/01/2020, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori