Mascherano vendos të marrë këpucët nga gozhda dhe të kthehet në kombëtare
ifozët e Argjentinës kanë marrë një lajm të mirë para fillimit të "Kupës së Amerikës".

Sipas gazetës spanjolle "Sport", ish-lojtari i Barcelonës, Mascherano ka pranuar që të rikthehet nga pensionimi dhe ta ndihmoj kombëtaren e Argjentinës në "Kupën e Amerikës".

Mascherano është njëri nga futbollistët më të popullarizuar dhe të respektuar në historinë e futbollit të Argjentinës.

Ndër vite ai është cilësuar si ‘Shpirti i kombëtares’ dhe ndër lojtarët kyç
Shtuar më 09/06/2019, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori