Mashtrimet me taksat, Messi paraqitet në gjykatë (FOTO LAJM)

Lionel Messi ka arritur në gjykatën e Barcelonës për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me akuzat për evazion fiskal në vitet2007/09.

Ai së bashku me babain e tij mendohet se kanë fshehur rreth 4 milionë euro. Prokuroria në Spanjë ka kërkuar dy vjet burg dhe gjobë, ndërkohë që "pleshti dhe babai i tij mohojnë të kenë bërë fshehje të taksave.

Gjykimi do të fillojë të martën dhe do të përfundojë të enjten, ndërkohë që verdikti final do të jepet javën e ardhshme./albeu.com/
Shtuar më 02/06/2016, ora 13:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori