Matias Almeyda trajneri i ri i Kilit
Matias Almeyda është trajneri i ri i kombëtares së Kilit. Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Interit mposhti konkurrencën e emrave si Jose Peckerman, Sebastian Beccacece ed Hernan Crespo.

Gjithashtu në garë për stolin e “Rojas” ishte edhe Roberto Donadoni, i cili sipas mediave, ishte shumë pranë emërimit, por drejtuesit e Federates së Futbollit në Kili zgjodhën pikërisht 47-vjeçarin për ta drejtuar kombëtaren deri në Botërorin e Katar 2022.

Shtuar më 28/01/2021, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori